Žaluzie a stínící technika v kancelářích

 

Nejen byty a obytné domy, ale také pracovní prostory a kanceláře potřebují účiinou ochranu proti nadměrnému slunečnímu stvitu. V letních obdobích, kdy je slunečního svitu a tepla více, je zapotřebí více chránit pracovníky v kancelářích a také kancelářská nábytek proti slubečnímu svitu. U některých druhů kancelářského nábytku by se mohlo stát, že vlivem dlouhodobého působení slunečního záření dojde ke změně barevnosti dekorů. To hlavně v případech, kdy je kancelářský nábytek vyrobený z nepříliš kvalitních materiálů nebo není opatřen ochranou proti UV záření.

Znehodnocení kancelářského nábytku lze předejít použitím vhodné stínící techniky, jakou jsou různé závěsy a žaluzie. Nejčastěji se používají tradiční horizontální žaluzie. Ty je možno vyrobit v různých barevných odstínech, dají se tak snadno sladit se stávajícím kancelářským nábytkem, křeslem nebo stolem.

Už při samotném plánování kanceláře a rozmístění kancelářského nábytku je vhodné přemýšlet nad tím, kudy bude do kanceláře dopadat sluneční světlo. Zabrání se tím tak nevhodnému umístění hlavně kancelářského stolu, za kterým bude pracovník celý den sedět. Pokud není možné kancelářský nábytek vhodně umístit, je nutné přistoupit k vhodnému zastíneění oken žaluziemi.

Žaluziíí je v nabídce celá řada, liší se jednak použitým materiálem a také barevným provedením. Při vhodném výběru žaluzií bude váš interiér kanceláře obohacen o zajímavý designový prvek, který vhodně doladí celkovou atmosféru vaší kanceláře. Zároveň vám žaluzie poslouží jako funkční prvek proti nadměrnému slunečnímu svitu a příliš velkému teplu v kanceláři. Při standardní manipulaci vydrží žaluzie řadu let.

Kde nás najdete

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.